DZIEŃ MAMY

DZIEŃ MAMY

Posłuchaj Mamo!

Kochane Mamy swoich dzieci a zarazem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sochaczewie

„W majowym bukiecie, majowe kwiatki

zakwitły wczoraj na Święto Matki.

Co w swoje święto Mama dostanie?

Tulipana od Adama,

konwalie od Patryka,

stokrotki od Dorotki,

bratki od Agatki

i dużo życzeń i buziaków

od swoich kochanych dzieciaków.

Majowe kwiatki wstążką związane,

niech sto lat żyją Mamy kochane”.

Witam Was Drodzy Uczniowie, oczywiście witam również Mamy i Tatusiów!

Zbliża się Dzień Matki. Dla każdego z nas Mama to niezastąpiony skarb. Doceńmy to, że ją mamy.  Proponuję wyjątkowy rozkład dnia. W tajemnicy przed Mamą - Tato pomóż mi!

1. W przeddzień 25 maja - w poniedziałek, zrób niespodziankę dla Mamy – może to być dowolny obrazek lub podarunek np. serduszko ewentualnie słoneczko z napisem „Kocham Cię” (niespodziankę ukryj w pudełeczku lub zapakuj w krepinę – bibułkę).

2. 26 maja w Dzień Matki wstań wcześnie rano, przejdź cichutko na paluszkach do kuchni i przygotuj Mamie pyszne śniadanie (sam/a, z tatą, a może z rodzeństwem). Każda Mama zachwyci się  grzanką z serduszkiem lub swoim jadalnym portretem (poniżej udostępniam dwa linki do wyboru).

3. Podaj śniadanie. Przytul się do swojej Mamy, mocno uściskaj, ucałuj i złóż życzenia płynące prosto z dziecięcego serduszka.  Możesz wyrazić je słowami wiersza:

„Ze wszystkich kwiatów świata
chciałabym zerwać... słońce
i dać je potem Tobie
złociste i gorące.

Słoneczko jest daleko,
ale się nie martw, Mamo,
narysowałem drugie... Jest prawie
takie samo!

Teraz Cię wycałuję, jak mogę
najgoręcej,
bo tak Cię kocham bardzo
że już nie
można więcej!”

4. Wręcz wcześniej przygotowany podarunek.

5. Zabieganą Mamę zaproś na relaks  np. „Ewa Chodakowska trening ze Spidermanem”.

Pobawcie się razem, podaję link: https://www.youtube.com/watch?v=nINeNdiuZUM

6. Przez cały dzień okaż Mamie wdzięczność. Czy zastanawiałeś/aś/ się nad tym, za co najbardziej kochasz swoją Mamę? Ucieszy się na pewno, jak powiesz Jej to osobiście. Swoje uczucia możesz wyrazić w różny sposób: napisz własny wiersz o mamie, może ułóż piosenkę, a może po prostu powiedz Jej kilka miłych słów od siebie.

7. Po południu zaproś Mamę na spacer. Nazbieraj polnych kwiatów, bo te są najpiękniejsze, zrób bukiet i podaruj go Mamie.

Przeproś za grymasy, płacze bez powodu i złe humory.

8. Na łonie natury proponuję zrobić wspólne, rodzinne zdjęcie w wesołej pozie, aby było przyjemnie i radośnie.

9. Na koniec dnia szepnij Mamie do ucha:

„Trudno mi wyrazić

to, co w sercu czuję,

więc powiem jedno słowo –

Kochana Mamo: DZIĘKUJĘ!”

ŚNIADANIE DLA MAMY

26 MAJA 2020

„JADALNY  PORTRET MAMY”

Koniecznie prześlijcie zdjęcie ze świętowania z mamą na stronę internetową szkoły. Obiecuję niespodziankę za Wasze fantazyjne dzieła.

Pozdrawiam Szanownych Rodziców oraz Was Kochane Dzieciaki i Świetliczaki

Urszula Karazja